Regały do sklepów i magazynów

Sklep to miejsce, w którym towar powinien być nie tylko właściwie wyeksponowany, ale także uporządkowany. Jeśli panuje chaos, klienci są zdezorientowani, a to z kolei wpływa na wyniki sprzedaży. Dlatego każdy właściciel sklepu powinien zadbać o uporządkowanie przestrzeni, żeby sklep sprawiał wrażenie przestronnego. Nie bez znaczenia jest właściwe rozmieszczenie regałów i to w taki sposób, żeby zostawić odpowiednio dużo miejsca, by klienci mogli swobodnie przemieszczać się po sklepie. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy wybierze się odpowiednie regały. Najlepiej wybrać te, które łatwo utrzymać w czystości, bo gdy prowadzi się sklep z żywnością, to jest to szczególnie istotne.

Jakie wybrać regały do sklepu?

Najłatwiejsze do utrzymania w czystości są regały metalowe. Mają prostą konstrukcję, a więc mało zakamarków, w których może zbierać się kurz. Raz na jakiś czas wystarczy je przetrzeć i wciąż prezentują się tak dobrze, jak od razu po zakupie. Ich podstawowym elementem są półki i konstrukcja szkieletowa. Niewątpliwą zaletą tego typu produktu jest możliwość dostosowania wysokości i szerokości do własnych potrzeb. Poza tym regały te można ze sobą łączyć, nie tylko w poziomie, ale i w pionie, co jest ciekawym rozwiązaniem, jeśli ma się niewielki sklep. Produkty, które są kupowane najrzadziej, można umieścić najwyżej. Taką samą zasadę stosuje się w magazynach służących do przechowywania.

Jakie regały do magazynu?

Podobnie jak do sklepu, w tym przypadku również zalecany jest regał metalowy. Z tą różnicą, że udźwig półek musi być już większy. O ile w sklepie zazwyczaj produkty są lekkie, to w magazynie już niekoniecznie. Jeśli powierzchnia magazynowa jest duża, to można tak zaprojektować przestrzeń, że bez problemu będzie zagwarantowane nie tylko bezpieczne przejście dla pracowników, ale również przejazd dla wózków widłowych.

W obu przypadkach, zarówno podczas doboru regałów do sklepów, jak i do magazynów, można zdecydować się na takie, które są jednostronne albo dwustronne. Jest to ciekawe rozwiązanie, dzięki któremu możliwe jest zaoszczędzenie dużej ilości miejsca. Te pierwsze nadają się do montażu ściennego. Dzięki takiemu systemowi możliwe jest wykorzystanie maksymalnej ilości dostępnej przestrzeni. Z kolei te drugie można spotkać w dużych marketach ogólnospożywczych. Są stosowane zazwyczaj wtedy, gdy konieczne jest podzielenie sklepu na strefy. Nadają się także do ekspozycji owoców lub warzyw. Zanim dokona się ostatecznego, wyboru trzeba zastanowić się, jakie są potrzeby i dopiero wtedy podjąć decyzję. Zawsze można dołożyć lub odjąć półkę, jeśli okaże się zbędna.